•    Súčasnosť

Naša škola bola založená pred 40. rokmi 1.9. 1974. Od 1. 1. 1997 je škola právny subjekt. Zriaďovateľom školy je  MiÚ Bratislava – Podunajské Biskupice.   V súčasnosti patrí Základná škola, Bieloruská č.1, Bratislava do siete základných škôl s klasickým všeobecným zameraním.

Budova školy prešla v roku 2013 čiastočnou rekonštrukciou, boli vymenené okná a niektoré triedy vymaľované a zariadené novým nábytkom. Pri  vstupe do budovy Vás privíta p. vrátnička, na prízemí sa nachádzajú administratívne priestory, vedenie ZŠ, výchovný poradca a ŠKD. Na 1.a 2. poschodí sa nachádza 14 tried, v ktorých sa okrem klasických predmetov vyučujú aj cudzie jazyky ANJ a NEJ. ANJ sa na 1. stupni  učí metódou ,,JOLLY PHONICS“ a splývavé čítanie v 1. ročníku ,,SFUMATO“.

Na 2. stupni máme od 5. ročníka povinné dva cudzie jazyky. V priestoroch školy sa nachádza multimediálna učebňa s interaktívnou tabuľou, počítačová učebňa a  1 trieda má vlastnú interaktívnu tabuľu . Škola disponuje 2 telocvičňami a šk. dvorom, má aj učebňu s fitloptami. V týchto priestoroch sa každoročne odohrávajú rôzne športové akcie ( futbal, vybíjaná, hádzaná), kultúrne a výchovnovzdelávacie akcie, enviromentálne programy.

Pedagógovia sa s deťmi  zúčastňujú Školy v prírode, Lyžiarskeho výcviku, v rámci ŠKD žiaci absolvujú plavecký a korčuliarsky výcvik.  Na škole funguje 15 záujmových útvarov v poobedňajších hodinách, v rámci ktorých si žiaci vydávajú časopis Bielkáčik .

V škole sa snažíme venovať aj kreatívnym činnostiam napr. Súťaž o vianočnú ikebanu a najkrajší medovníček. V ŠKD sa uskutočňuje množstvo ďalších akcií: Halloween a vyrezávanie tekvičiek, Karneval, enviroprogram Migrácia žiab... , máme 4 oddelenia s kvalifikovanými učiteľmi.

Naša ZŠ je vlastne spojením 3 škôl ZŠ, Hudobnej školy J. Žiga a Strednej školy gastronómie, kde vzájomnú spoluprácu často využívame vo výchovnovzdelávacom systéme.

Disponujeme vlastnou ŠJ a pridanou hodnotou je i to, že v našich priestoroch ordinuje aj detská zubná ambulancia  MUDr. Mamrilovej, či dentálna hygienička.

Každý rok organizujeme Deň otvorených dverí, v ktorom sa sami môžete presvedčiť na vlastné oči ako to u nás funguje a ako sa snažíme o ďalší rozvoj ZŠ.